Áram-védőkapcsoló (Fi-relé) beszerelése
Mikor kötelező az életvédelmi relé beépítése, vagyis mi a jelenlegi szabályozás?
MSZ HD 60364-4-41:2018 szabvány 411.3.4.
szakasza kimondja, hogy az általános használatú (nem egy meghatározott készülék csatlakoztatása számára kiépített) legfeljebb 32 A-es, valamint − céljától függetlenül − minden szabadtéri legfeljebb 32 A-es csatlakozóaljzatot, valamint a lakások világítási áramköreit tápláló áramkörökben áram-védőkapcsoló alkalmazása követelmény.
Érintésvédelmi relé alkalmazása a következő esetekben szükséges:
- általános használatú fémházas elektromos készülékek testzárlatakor előforduló áramütések elkerülésére;
- vezetékek vagy feszültség alatt álló részek véletlen érintési lehetősége miatt;
- tűzvédelmi célból: a kialakult tűz okozta károk mérséklésére, illetve az elektromos tűz kialakulási esélyének csökkentésére;
- készülékvédelmi célból: az aszimmetrikus áramok kárt okozhatnak a többfázisú berendezésekben;
- kisgyerekek véletlen csatlakozó aljzatba nyúlása esetére (bár erre a célra vakdugók vagy speciális védett csatlakozó aljzat beszerzése ajánlott, a FI relé lehet a második biztos védelmi szint, ha a vakdugó véletlenül kint maradt stb.)
- kisállatok esetleges vezetékrágásából eredő károk megelőzésére; az állat védelmére
- speciális, nem szokványos hálózati áramokat és feszültségeket használó munkakörnyezetben.
FI-relé: az elektromos biztonság kulcsa
A német Fehlerstromschutzschalter szó rövidítése után FI-relének nevezett kapcsolókészülék ÉV-relé (életvédelmi relé), illetve ÁVK néven is ismert a szakmában. Az, hogy a készülék alkalmazásáról törvény is rendelkezik, remekül mutatja, mennyire fontos eleme a FI-relé az elektromos biztonsági rendszernek, legyen szó akár lakossági, akár ipari környezetről. Az eszköz beszerelésével nem csupán az esetleges bírságok kerülhetők el, a FI-relé ugyanis az áramütéseket, elektromos tüzeket is megakadályozhatja, így számos esetben életeket is menthet. Cégünk gyorsan és eredményesen fel tudja mérni, hogy ügyfeleink miképpen tehetnek a lehető leghatékonyabban eleget az előírásoknak, emellett szükség esetén a készülék szakszerű beszerelését is elvégezzük.
Bár a FI-relé alkalmazásának elsődleges célja az emberek épségének megóvása, a készüléknek az elektromos eszközök, rendszerek védelmében is nagy szerepe van. A szivárgó áram ugyanis nemcsak az emberekben tehet kárt, hanem az elektromossággal működő szerkezetekben is, így jelentős anyagi károkat tud okozni olyan környezetben, ahol bonyolultabb elektromos berendezések működnek. Annak érdekében, hogy ez a kockázat minimálisra csökkenjen, időről időre ajánlott a beszerelt FI-relék állapotának ellenőrzése – különösen olyan esetekben, melyekben a szerkezet nedves környezetben került elhelyezésre vagy nagy hőingadozásnak van kitéve.
Cégünk számos villanyszerelési szolgáltatás mellett FI-relék beszerelésében, cseréjében, tesztelésében is professzionális segítséget tud nyújtani. A munkálatokat minden esetben határidőre befejezzük és pontosan dokumentáljuk. A villanyszerelést Budapest területén hétvégente és ünnepnapokon is ingyenes kiszállással végezzük, a további villanyszerelés árakkal kapcsolatban pedig mindig pontos tájékoztatást nyújtunk, hogy ügyfeleinket véletlenül se érje kellemetlen meglepetés, amikor sor kerül az elszámolásra. Ha szeretné olyan szakemberre bízni a villanyszereléssel kapcsolatos feladatok végrehajtását, aki nemcsak erkölcsös és lelkiismeretes, hanem a kiegészítő munkálatokat is profin elvégzi, akkor vegye fel a kapcsolatot cégünkkel, és kérjen ajánlatot!
Kérjen személyre szabott árajánlatot
Kérjük a gyorsabb és pontosabb ajánlat érdekében csatoljon egy képet a jelenlegi biztosítéktáblájáról!