Biztosíték tábla kiépítése vagy már meglévő cseréje

Mikor érdemes cserélni?
Mennyibe kerül?
Ha a régi működik akkor miért kell cserélni?
Megéri ez nekem?

Rendszeresen érkeznek be hozzánk a gyorsszolgálati munkáink alatt ezek a kérdések, és sajnos vagy akkor hívnak, amikor már megtörtént a baj, vagy akkor, amikor még csak kialakulóban van. Pedig könnyű lenne a megelőzés!

Mi az a biztosítéktábla, és miért van rá szükség?

A lakások, házak villanyóráival mindig egyetlen fővezeték találkozik. Ahhoz, hogy az ingatlant behálózzák az elektromos vezetékek, szükség van a villanyórából érkező fővezeték tagolására. A biztosítéktábla az a pont, ahol ez a tagolás megkezdődik – egyúttal a biztosítéktábla az a pont is, ahol az áramkörökhöz egy-egy kismegszakítót kapcsolhatunk. A kismegszakítók szerepe miatt van szükség elsősorban a biztosítéktáblára, hiszen ezek gondoskodnak arról, hogy az ingatlanban futó vezetékek ne terhelődjenek túl, és ne váljon balesetveszélyessé a hálózat. Ahhoz, hogy minden biztosíték megfelelő védelmet nyújtson, elengedhetetlen, hogy a biztosítékokat a vezetékekhez tervezzék. Ha ezt elmulasztják, akkor jobb esetben csak nem megfelelően működik a biztosítéktábla, rosszabb esetben önmaga is veszélyforrássá válik. A biztosítéktáblában kap helyet a köznyelvben Fi-reléként ismert áramvédő kapcsoló is, amelynek meglétét ma már szabvány írja elő.

 

Biztosítéktábla csere időzítése

Az, hogy mikor esedékes a biztosítéktábla csere, nagyban függ attól is, hogy ki és mikor csinálta az előző kivitelezést. Sajnos még új szerelés is lehet hibás, ha szakszerűtlen, vagy ha a szabványoknak nem felel meg. Mindenképpen győződjünk meg róla, hogy aki a szerelést elvégezte, az valóban megbízható villanyszerelő volt, és garanciát vállalt a munkájára. Amennyiben bizonytalan az előző szerelést illetően, vegye fel velünk a kapcsolatot, és mi leellenőrizzük a tábla állapotát, vagy igény esetén cseréljük is.

Ha tudják, hogy 5–7 évnél régebben került sor a biztosítéktábla cseréjére, akkor mindenképpen érdemes megbizonyosodni arról, hogy a berendezés képes még ellátni a feladatát. Ennél régebbi, netán több évtizeddel korábbi kivitelezés esetében – különösen akkor, ha családi házakról van szó –elengedhetetlen a felülvizsgálat.

A régi biztosítéktáblák cseréjét elsősorban azért szoktuk ajánlani, mert mára igencsak megnőtt a villamosenergia-igény a néhány évtizeddel ezelőtti fogyasztáshoz képest, köszönhetően többek között a klímaberendezéseknek, elektromos főzőlapoknak, sütőknek. Emellett gyakran hiányzik a háztartásból az áram-védőkapcsoló is. Ezek a régi rendszerek már sok esetben nem tudják kezelni a megnövekedett energiaigényt, ezért nagyobb eséllyel fordulhatnak elő égések, olvadások.

Ellenőrzéskor szakértőink megnézik a biztosítéktábla kötéseit és a biztosítékokat, megvizsgálják a biztosítéktáblába épített életvédelmi berendezéseket és kismegszakítókat. Ezt követően javaslatot tesznek a fölmerült problémák orvoslására, valamint árajánlatot adnak javításra, cserére.

Az elővigyázatosság a legjobb döntés

Sajnos hazánkban még mindig nagyon sok lakástűzért felelős az elektromos hiba. Ennek tudatában nyugodtan kijelenhetjük, hogy bárkinek szüksége lehet vagy egy alapos átvizsgálásra, vagy egy új biztosíték táblára, amelyben már helyet kapnak új védelmi eszközök is.

A biztosítéktábla cseréje mindössze pár tízezer forintos beruházás – alábbi tájékoztatónk segít pontosabban számolni –, de hatalmas kockázatcsökkentést eredményez az áramhálózatot használó személyekre nézve épp úgy, mint az ingatlanra és a benne található értéktárgyak védelmére nézve. És hogy a bevezetőben feltett kérdésekre visszatérjünk: nincs „fölösleges” felülvizsgálat, hiszen a megelőzés annyival kisebb kiadást jelent az akut hiba és életveszély elhárításánál, hogy a halogatás indokolatlan.

Ha nem emlékszik arra, hogy mikor került sor legutóbb ellenőrzésre, vagy ha tudja, hogy legalább 5–7 év telt el azóta, válassza a biztonságot, és hívjon cégünktől megbízható villanyszerelőt!

Áraink

Átvizsgálás

  • Átvizsgálás 1 órában 20.000 Ft

    Megnézzük a biztosíték tábla biztosítékjait, kötéseit. Javaslatot és árat is adunk a helyszínen felmerülő problémák orvoslására. Tartalamzza a kiszállást.

Új biztosék tábla szerelése

  • Új tábla felhelyezése 20.000 Ft

    18 modulig mi álljuk a szekrényt!

  • Új kismegszakítók bekötése 4.500 Ft/db

    Kismegszakítók és szerelési költségük

  • Áram-védőkapcsoló beszerelése 20.000-24.000 Ft

    1 vagy 3 fázisú firelé esetén

GYIK: Hasznos tanácsok biztonságos áramhasználathoz

  • Mit tegyen, hogy minimalizálja a veszélyt?

    Mindig ellenőrizze, hogy elektromos háztartási eszközei megfelelően működnek-e! Ha hibát vagy változást észlel, ne használja az eszközt, és ne hagyja áram alatt!

  • Milyen jelek utalhatnak a biztosítéktábla meghibásodására?

    Ha a biztosítéktábla zajos, füstöl, vagy szikrázik, azonnal hívjon szerelőt! Az apró jel is jel: zizegő-sistergő kismegszakítók is jelezhetnek veszélyt.

  • Érdemes-e az egyszerűbbnek tűnő villanyszerelési munkákat Önnek elvégeznie?

    Nem. Bármennyire kézenfekvőnek tűnhet „házilag” megoldani egy újonnan jelentkező problémát, mindig nagyobb biztonságot jelent, ha szakemberre bízza. Hívjon megbízható villanyszerelőt, aki garanciát vállal munkájára!

  • Érdemes-e az újonnan vásárolt elektronikai eszközöket „házilag” beüzemelni?

    Szintén nem. Egy elektromos sütő bekötése, vagy indukciós főzőlap bekötése megbízható villanyszerelő számára rutinfeladat. A személyi biztonságot és az új eszközök élettartamát egyaránt hivatásos szakember képes garantálni. Bízza rájuk újonnan vásárolt termékeinek beüzemelését!

  • Mi a Fi-relé?

    Másik, beszédesebb nevén „életvédelmi” relé. A biztosítéktábla egy kötelező tartozéka, amely azért felel, hogy a szivárgó áram semmiképpen ne okozzon sérülést az áramhasználónak, hiszen már egy 70 milliamper erősségű áramütés is lehet halálos.

  • Mit tegyen, ha késő este vagy hétvégén történik baj?

    Mentse el telefonszámunkat, hiszen hétvégén, ünnepnapokon és késő este is vállalunk SOS hibaelhárítást! 🙂

Kérjen személyre szabott árajánlatot